Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Dijital pazarlama ajansı nedir sorusunun yanıtında öncelikle geleneksel reklam ajansları ile yapılan tanıtım ve reklam işlemlerinin gerçekleştirilmesini gerçek dünyadan dijital dünyaya aktarılması olarak tanımlanabilir.

Dijital Pazarlama Firmaları

Dijital pazarlama ajansı günümüz teknolojisini kullanarak gerçekleştirebileceğiniz dijital pazarlama stratejilerinde sizlere uzman kadrosu ile destek sunarak ideal bir platform ve tanıtım planlaması sunar. Dijital pazarlama ajansı olan Yurtseven Teknoloji firma ya da markanızın tanıtımında yer alabilecek dijital mecra planlamasına yer açarak kaliteli hizmeti almanıza destek olur. Konusunda uzman ve deneyimli ekip ile yapılan çalışmalar tüketicilerin genel istek ve beğenileri baz alınarak çözüm odaklı olarak gerçekleştirilir.

Dijital pazarlama ajansları web tasarımlarında arama motoru optimizasyonlarına kadar geniş bir hizmet listesini sunar. Bu seçimler sayesinde sunulan avantajlar ise gerçekleşecek olan tanıtım ve reklamların hedef kitleye doğru ve zamanında ulaşmasını sağlar. Bu tercih ile beraber tanıtımınız yapılırken aynı zamanda satışlarınızda da artış yaşayarak firmanızın karlılığını artırabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Ajansı Seçimi

Dijital pazarlama ajansı aslında genel bir hizmet dökümünü size sunar. Sosyal medyadan SEO yönetimlerine kadar uzanmakta olan alt hizmetleri ile web adresinize daha fazla ziyaretçinin gelmesini ve bu ziyaretçilerin de sayfalar içinde daha uzun kalması sağlanır. Gerçekleştirilen web tasarım uygulamasının kalitesi ziyaretçinin sayfada daha uzun zaman kalmasına etki ederken aynı zamanda ürün ya da hizmetin alımına da etki eder. Bu sebep ile iyi bir web tasarımının yaratılması ve bu iyi web tasarımına ziyaretçilerin de erişim sağlamasına önem verilmesi gerekir.

Bu alanda ise dijital pazarlama ajanları devreye girer. Uzman ve deneyimli ekip tarafında sunulan hizmetler sonrasında istenilen başarı ve hedef kitleye ulaşım ise kaçınılmaz bir sonuç olarak yer alacaktır. Bu anlamda dijital pazarlama ajansı seçimiyaparken de kaliteli tercihe yer açılması önem kazanır.

İstanbul Dijital Pazarlama Ajansı

İstanbul dijital pazarlama ajansı tercihinizde yüzlerce farklı firma ile karşılaşmanız mümkün. Bu tercihlerin arasında en kaliteli ve en ideal hizmet seçimine yer vermek için ise firma uygulamaları hakkında bilgi almanız gerekir. Dijital pazarlama ajansının sunduğu hizmetler ve bu hizmetler sonrasındaki desteği ise oldukça önemlidir. Bunun ile beraber konusunda uzman ve deneyimli bir ekibin firma kadrosunda bulunması ise tanıtım ve reklam uygulamaları içinde avantajı sağlarken aynı zamanda arama optimizasyon seçimlerinde de istenen üst alan ivmesini yakalamanızı sağlayacaktır.

Dijital Pazarlama Reklamları

Dijital pazarlama alanında farklı içeriklere yer açılır. Bu seçimler içinde yer alan dijital pazarlama reklamları ise farklı dijital mecralarda yayınlanarak var olan ya da hazırlanan web adresinize daha çok kişinin ziyaret etmesini sağlayacak olan ilgi çekici içerikleri sunmalıdır.

Dijital alanda yer alan reklam seçimlerinde hangi ürünün ne süre ile reklamının yapılacağı ve ürün ya da hizmet ile ilgili çalışmada gerçekleştirilecek olan görseller oldukça önemlidir. Bu seçimlerde renkler ve içerik hem dikkat çekici hem de yanlış anlaşılmayacak olan içerikler ile sunulmalıdır. Konu ile ilgili olan yapılan yanlış seçimler ise sıkıntılı bir süreci sunarken firmanız ya da markanızın kötü tanınmasına sebep olabilir. Bu neden ile hızla tanıtımın yayılabildiği dijital mecra içinde yayınlanacak olan ürün ya da hizmet reklamlarında konusunda uzman olan kişilerden destek alınması gerekir.

Dijital Ajans

Geleneksel reklam ajanlarında farklı olarak tanıtımları dijital mecra kanallarında gerçekleştiren dijital ajans aynı zamanda web ajansı, dijital pazarlama ajansı ya da interaktif ajans olarak tanımlanabiliyor.

Dijital pazarlama ajansları genel bir kavram olup alt ajans türleri de bu kavramın içinde yer alır. Sosyal medya ajanları, dijital reklam ajanları, mobil pazarlama ajanları, SEM ve SEO ajansları, dijital medya planlama ajanları gibi alt kategorileri de sunar.

  • Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya alanında yer alan tanıtım ve reklam hizmetinin gerçekleşmesinde ideal seçimlere yer açılması görevini yerine getirir. Sosyal medya kullanıcılarının isteklerini dikkate alarak yapılan çalışmalarda istenen etkinin elde edilmesi için istatiksel verilerden de destek alınır. Bu alanda firma ya da markanızın yer alması reklam ve tanıtımlar sonrasında tüketici ile birebir diyalog kurmanıza da imkân tanır. Bu ise satış ve hizmet sunumlarınızda daha fazla tüketici ile irtibata geçerek istenen satış hacminin elde edilmesine imkân sunar.

  • Dijital Reklam Ajansı

Dijital alanda gerçekleştirilecek olan reklam uygulamasında farklı seçimlere yer açılabilir. Blog sitelerinde ya da farklı alanlara hitap eden internet sitelerinde yayınlanabilecek olan reklamlar bu siteleri ziyaret edenler tarafından görülür. Dijital reklam ajansları sayesinde dikkat çeken bu reklamlara olan talep artarak bu alandan direk olarak web adresinize geçişinde sağlanması ile tanıtımınız gerçekleşmiş olur.

  • Mobil Pazarlama Ajansı

Dijital ajanslar tarafından gerçekleştirilen bir başka alt pazarlama türü mobil pazarlama ajan uygulamasıdır. İnternet mecrasından farklı olmamak ile beraber iletişim aracının kullanımıyla hizmet ya da ürünlerin tanıtımı tüketiciye direk olarak aktarılarak ürün ya da hizmetin yer aldığı web siteye ziyaret sağlanır. Bu seçimlerde kampanya ve indirim gibi farklı fırsatlar ya da çeşitli kupon uygulamaları da yer alarak tüketicinin dikkat çekeceği konular hedeflenir.

Konusunda uzman ekip tarafından gerçekleştirilecek olan bu hizmet uygulaması ile beraber birçok kişi aynı anda sistem üzerinden sitenizi ziyaret ederek hizmet ya da ürünü talep edebilir. Bunun için ise gerekli olan alt yapının sağlam olması ve hedefinde doğru şekilde aktarılarak sunulması son derece önem taşır.

  • SEM & SEO Ajansı

SEM ve SEO ajansı seçimleri de gene dijital pazarlama ajansı içinde yer alan bir alt hizmet tercihidir. Dijital pazarlama ajansı ile yapacağınız hizmet seçimlerinde tüm bu alt hizmetlerin tamamını aynı anda edinebilirsiniz. Talep etmediğiniz hizmetleri ise alma zorunluluğunuz bulunmaz. Fakat SEO ve SEM ajans uygulama seçimleri ürünlerinizin Pazar içinde yer alamsı ve arama motorunda istenen hedefin doğru adrese ulaşması konusunda önemli bir içeriği sunar. Bu neden ile bu ajans alt hizmet detayına yer açılması oldukça önemlidir.

Gerçekleşecek olan bazı içerik tanıtımlarında uygulanacak uygulama detayları sayesinde hedef kitlenin ajansınıza direk olarak geçiş yapabilmesi kolaylaşır. Bu ise hem web site tanıtım hem de firmanızın tanıtımı için son derece gerekli olan bir uygulamadır.

  • Dijital Medya Planlama Ajansı

Gerçek dünya içinde yer alan geleneksel pazarlama ve tanıtımlar günümüzde her ne kadar devam etse de dijital dünya kadar hızlı ve etkili olmamaktadır. Bu neden ile özellikle gerçek dünya üzerinde yayınlanan geleneksel tanıtımlar yerine dijital alanlarda gerçekleştirilenlere yönelmesi gerekir.

Dijital medya planlaması ise dijital dünya içinde yapılması gereken önemli bir planlama seçimdir. Dijital pazarlama ajansının bir alt hizmeti olan dijital medya planlama ajansının hazırlanmasında ise konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten destek alınması oldukça önemlidir. Bu tercihlerde planlamanın ürün ya da hizmet tanıtım seçimleri, hangi kanalların ya da medyanın hangi sıklıkla kullanılması gerektiğine dair net fikirlere de ulaşım sağlayarak kendi pazarlama seçiminizde hedef kitlenizi de genişletmenin avantajını elde edebilirsiniz.

 

 Dijital pazarlama ajansı, sizlerin yönetmekte olduğu şirketlerin sanal (web) bünyesini yürütmekte olan kuruluştur. İşlerinizin daha verimli olması adına çalışmalar sergileyen bu ajanslar, artık şirketlerin web sitelerine, reklam afişlerine, SEO kullanımına ve bunun gibi bir sürü alanlara ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

İşlerinizin sanal mecrasına daha aktif bir ilgi göstermesi sonucunda yürütmekte olduğunuz şirketlerin kapsamlı bir iş yeri olmasını sağlıyor ve isminizin (markanızın) sanal dünyada yayılmasını üst sıralara taşıyor. Böylelikle isminiz yüksek çıtalara taşınıyor ve daha fazla büyüme fırsatı kazanıyor. Dijital pazarlama ajansı ile çalışmak firmanızın kalitesi açısından da etkili olup sizlerin üstün hizmet sağlamasına yardımcı oluyor.

Dijital Pazarlama Hizmetleri Şirketlerinizin sanal ortamına erişiminde ulaşabileceği sayısız noktalar sayesinde dijital pazarlama şirketleri verdikleri hizmetin sonsuzluğunu sizlere göstermektedir. SEO ve SEM hakkında yüksek bilgileri ile Google algoritmasını tam anlamıyla üstün düzeyde öğrenebilmiş ve mesleklerinde başarılı olmuş uzmanlar tarafından yapılan şirket araştırmalarınız ve projeleriniz aksatılmadan geliştiriliyor. Alanlarında ustalaşmış kişilere gerekli olan her koşulu uygulattırıp (örn: Dijital pazarlama makale, dijital pazarlama blog vb.) istisnasız tek iş bırakmadan sanal dünyanızın kalitesini sizler için zirveye ulaştırıyor.

SEO Ajansları Google şirketinin kriterleri hakkında en üstün bilgiye sahip olup, çalıştığı şirketlerin verimini en çok sağlayan ajanslardır. Bünyesinde barındırdığı uzmanlar mesleğini en iyi şekilde yapabilen ve özel bir şekilde seçilmiş çalışanlardır. Bu uzmanlar şirketlerin Google algoritmasında en uygun özelliklere sahip olan işi firmalarınız için oluşturmaktadır. Her bireyin günlük hayatında kullandığı Google arama motorunun gereksinimlerini üst düzeyde bilip, gereksinimlere göre işinizi geliştiren dijital pazarlama uzmanları, Google algoritmasına göre en üst arama sırasına taşımaktadır. Sağladıkları bu hizmet, firmanızın markasını özel kılıp, yüksek çıtaya çıkarmaktadır. Sosyal Medya Pazarlama Ajansları Dijital pazarlama ajansları bünyesinde bulunan bu alan ajansı, firmalarınızın sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde takip edip, şirketinizin geri düşümünü engellemek hatta bulunduğu kaliteden de üste çıkarmak adına hizmet vermektedir. İsmini duyurmuş (örn: dijitalpr vb. ) sosyal medya yönetim işini üstlenen şirketler her zaman şirketinizin sanal kolunu verimli tutmak için uğraşmakta olup başarılı işler ortaya koymaktadır. Bu sayede şirketiniz hiçbir alanda geri kalmamış ve gelişmiş durumda tutulmaktadır.