Dijital Pazarlama Uzmanı : Levent YURTSEVEN
Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir?

Dijital sektörün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren ve insanlar ile bu platformda iletişim kuran kişilere dijital pazarlama uzmanı denir. Dijital pazarlama uzmanları öncelikle internet ve dijital sektör üzerine profesyonel olmuş kişilerdir. Bununla birlikte bilgisayar ve benzeri teknolojin cihazlar konusunda da oldukça bilgi sahibidirler. Bir firma, şirket, kurum, ya da markanın reklam çalışmalarını en iyi şekilde yürütmeyi amaçlarlar. Bununla birlikte markanın müşteri kitlesi ile olan bağını her zaman aktif tutma konusunda faaliyetlerde bulunurlar. Dijital pazarlama alanında uzman olan bu kişiler genellikle yaratıcı fikirleri ile online ortamda markayı sürekli olarak aktif tutarlar. “Dijital pazarlama uzmanı nedir?” sorusu bu şekilde cevaplanabilir.

Levent YURTSEVEN?

Dijital pazarlama uzmanı, ulaşılması gereken hedeflerin kitlelerini belirlemek, firmaların ismini (markasını) yaymak ve bilinirliğini üst noktaya çıkarmak adına web evreninde çalışmalarda bulunan ve yürütülmesi mümkün olan projeleri takip eden kişilerdir.

  Dijital pazarlama görev tanımı bunların yanında sanal ortamı ve her türlü web mecrasını inceleyebilmek, kullanabilmek ile bütünlendirilebilir durumdadır.

 

www.leventyurtseven.com

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital dünya günümüzde birçok farklı özelliği sayesinde hem kişiler hem de kurumlar için önemli bir platformdur ve dijital pazarlama uzmanı olanlar bu sayede çok sık faaliyet gösterir. Dijital dünya denince ilk akla gelen ise internet olur. İnternetin geniş kapsamlı olması ve dijital dünyanın her geçen gün yenilenerek gelişmesi, bu alanlarda daha fazla iş yapılmasını sağlıyor. Öyle ki günümüzde birçok iş dalında ilerleme kaydedebilmek için dijital dünyaya adım atmak çok önemlidir. Bu durum internet ve dijital dünya alanında uzman olan kişilere olan ihtiyacı da ortaya çıkarıyor. Dijital pazarlama uzmanı olarak adlandırılan kişiler, bir kurum veya marka adına online ortamda çeşitli çalışmalar yürütür.

 

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Bölümü

Dijital pazarlama uzmanlığı konusunda eğitimler bulunur. Yani bu dal, eğitimleri verilen bir bölümdür. Dijital dünya ve internet platformu üzerine uzman olmak isteyen kişiler bu alana yönelim gösterebilir. Firmamız tarafından verilen hizmetler kapsamında bu alanda ilerlemek isteyen kişiler için bilgiler sunuluyor. Aynı zamanda dijital sektörde daha da büyümek isteyen markalara da destek olunuyor. Günümüzde pek çok kişiye vermiş olduğumuz bu hizmetler ile sektörde ön plana çıkıyoruz. Siz de hizmetlerimizden yararlanarak dijital dünyada olan yerinizi daha da sağlamlaştırabilir ve bu alanda ilerleme gösterebilirsiniz. Dijital pazarlama uzmanı bölümü ile genel olarak bu sektörde profesyonel olmak isteyen kişilerin gelişimi sağlanır. Sektörde profesyonel olmak için hem sunduğumuz hizmetleri tercih edebilir hem de ufak faaliyetler ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları 2019

Dijital pazarlama uzmanlığı günümüzde revaçta olan önemli mesleklerin başında gelir. Aynı zamanda her geçen gün bu meslek dalında uzman olan kişilere daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Çünkü internet platformu ve dijital sektörler zaman içinde sürekli gelişim gösteriyor. Bu yüzden de dijital pazarlama bölümüne yönelmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bu doğrultuda en fazla merak edilen konulardan bir tanesi de dijital pazarlama uzmanlarının ne kadar para kazandığıdır. Dijital pazarlama uzmanları için farklı maaş seçenekleri söz konusudur. Öncelikle serbest çalışan kişilerin maaşları yaptıkları işler doğrultusunda değişir. Bir marka ya da şirkete bağlı olarak çalışan kişiler ise ortalama düzeylerde maaşlar ile başlar ve zamanla bu maaş oldukça iyi seviyelere gelebilir. Genel olarak dijital pazarlama uzmanının maaşını becerisi ve yaptıkları işler belirler. Dijital pazarlama uzmanı maaşları 2019 yılında ise ortalama 3500 TL’den başlar.

 

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Dijital sektörde çalışmak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır. Firmamız tarafından bu alanda çalışmak isteyen kişilere özel hizmetler veriliyor. Verdiğimiz hizmetlerde hem sizlere dijital sektöre giriş yapmanıza yardımcı oluyoruz hem de bu alanda uzman olmanızı sağlıyoruz. “Dijital pazarlama uzmanı nasıl olunur?” sorusunu merak edenler bu konuda bilgi almak için sitemizde yer alan içerikleri inceleyebilir. Öncelikle bilgisayar ve internet üzerine bazı temel bilgilere sahip olmak gereklidir. Bununla birlikte bazı eğitimleri almak da gerekli olan şeyler arasındadır. Öncelikle bir dijital pazarlama uzmanının yapması gerekenler üzerine kapsamlı eğitim alındıktan sonra dijital sektör hakkında gerekli bilgiler edinilmelidir. Çeşitli eğitimler sonucunda da sertifika alınır. Bu şekilde dijital pazarlama uzmanı olmak ve bu sektörde faaliyet göstermek mümkündür.

Dijital Pazarlama Uzmanı Sertifikası

Dijital sektörde markaların tanıtım ve reklam çalışmalarını yapan, bir markanın gelişmesini ve internet üzerinden müşterileri ile iletişim kurmasını sağlayan ve bunlar gibi birçok faaliyette bulunan dijital pazarlama uzmanlarına günümüzde fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Firmamız tarafından verilen hizmetler kapsamında profesyonel dijital pazarlama uzmanları yetiştirilmesi sağlanır. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler öncelikle gerekli eğitimleri tamamlayarak sertifika almalıdır. Dijital pazarlama uzmanı sertifikası alan kişiler daha sonra bu alanda faaliyet göstermeye başlayabilir. Eğitimler sonucunda başarılı olan kişiler sertifika almaya ve bu mesleği yapmaya hak kazanır. Firmamız ile iletişime geçerek hem eğitimler hem de dijital pazarlama hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Digital Marketing Specialist

Dijital dünyanın geniş kapsamlı alanları vardır. Bu alanlarda her türlü firma ve marka faaliyetlerini sürdürülebilir. Ancak hem daha iyi bir şekilde çalışmak hem de dijital dünyada kalıcı olmak için uzman kişilere ihtiyaç duyulur. Bu uzman kişiler markaların dijital sektörde hem daha kalıcı hem de daha etkiki olmasını sağlar. Genel olarak birçok firma uzman desteği almadığı için dijital sektörde tutunamayabiliyor. Bu yüzden de daha düşük kitlelere hitap edebiliyor. Firmamız tarafından verilen hizmetler ile bu alanda uzman yetiştirilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda dijital pazarlama uzmanına ihtiyaç duyan marka ve firmalara da yardımcı oluyoruz. Digital marketing specialist olarak da bilinen uzmanlar ile siz de markanızı daha iyi yerlere getirebilirsiniz. Sitemizde yer alan bilgileri inceleyerek ya da bizimle bizzat iletişime geçerek bu ve benzeri konular hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Dijital Pazarlama Uzmanları Ne İş Yapar?

Dijital sektör çok geniş kapsamlı olduğu için bu sektörde yapılabilecek oldukça fazla iş vardır. Bu yüzden de dijital pazarlama uzmanları tarafından yerine getirilen çok sayıda görev vardır. Öncelikle dijital pazarlama uzmanları markaların online platformda var olan kitlelerini korumasını ve arttırmasını sağlar. Bununla birlikte dijital dünyada reklam ve tanıtım çalışmaları yürütür. Aynı zamanda yaratıcı fikirleri ile internet siteleri üzerinden içerik üretilmesine katkıda bulunur. Bunların yanı sıra Seo çalışmaları gibi konularda da bilgi sahibi olurlar. Bu sayede Seo çalışmaları da yapabilirler. Firmamız sizlere bu alanda uzman olmanız için gerekli her türlü bilgiyi sağlıyor. Eğitim almak isteyenler sitemizde yer alan içerikleri inceleyebilir. Dijital dünyada kalıcı olmak isteyen her türlü marka da bizimle irtibat kurarak bunu başarabilir.

 

Dijital Pazarlama Eğitimi Almak Yararlı Mıdır?

Dijital pazarlama alanında eğitim almak birçok konuda avantaj sağlar. Öncelikle firmamızdan bu alanda gerekli her türlü eğitim ve desteği alabilirsiniz. Dijital dünya yenilenen ve gelişen bir alandır. Yani sürekli var olur ve gelecekte daha yaygın kullanılacağı ön görülür. Bu yüzden de dijital pazarlama eğitimi almak mantıklı ve avantajlı bir seçenektir. Levent Yurtseven gibi önde gelen isimlerin tavsiyeleri bu noktada çok önemlidir. Sizlere dijital dünyanın inceliklerini anlatıyor ve sektöre etkili giriş yapmanızı sağlıyoruz. Bizden hizmet alarak hem bu alanda kısa sürede yeterli bilgi seviyesine ulaşabilir hem de zaman içinde profesyonel olabilirsiniz.

Nasıl Olunur?

Her türlü sosyal medya ortamlarını üst düzey kullanabilecek, sanal ortamda ki reklam afişlerini takip edebilecektir. SEO ve SEM konusunda yürütülen projeleri başarılı kılmak için üst seviye bilgiye sahip olması gerekmektedir. Google algoritmasını yaptıkları işlerdeki hataları en aza indirmek için usta bir şekilde kullanması öngörülür. Dijital pazarlama sorumlusu, çalıştığı şirket adına web tabanlı projeler sağlayıp, üzerinde araştırma geliştirebilecek olan kişilerden olması gerekmektedir. Sanal ortamın ne anlama geldiğini bütünüyle bilmelidir. Aksi takdirde yönetmekte olduğu sosyal medya hesaplarını, takip ettiği bannerları ve Google algoritmasını tam anlamıyla kavrayabilmiş durumda değildir. İşlerinin web dünyasında olduğu bilmeli ve sanal ortamdan sağlayabileceği projeleri üst düzey çalışma ile verimli tutabilmelidir.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Mesleğin inceliklerini ve nereden başlayıp, nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan, fayda sağlayan 
uzmanlar tarafından gösterilen bilgi dağıtma sürecidir. Başarılı olmak için istisnasız bilgi alışverişini düzenleyen uzmanlar, bu mesleğe adımını atmak isteyen kişilere yardımcı olup, fazlasıyla destek çıkmaktadır.  Bazı üniversiteler ve özel kuruluşlar tarafından düzenlenen bu eğitimde başarılı sonuç ile sonlandırmak şartıyla çalışma sahasını kendinize sağlayabilecek sertifikalara sahip oluyorsunuz. Uzman olmak adına gördüğünüz bu eğitim süreci sizlere oldukça yüksek yardım etmektedir.

Dijital Pazarlama İş İlanı

İş imkânları oldukça fazla olan bu meslek, özel firmaların ihtiyaç duydukları kişiler ile doludur. Çoğu internet sitelerinde karşılaşabileceğimiz iş ilanları, uzman gereksinimlerini karşılayan kişilere iş imkânını sağlıyor.  Çeşitli medya ortamlarını uzmanca kullanan kişiler hiçbir şüphe duymadan başvurabilir ve kendine iş sahasını oluşturabilir. Günümüzde web sitelerinin sağlıklı kullanılması sonucunda birçok iş ilanı sahipleri başvuran kişilere geri dönüş göstermektedir. İlgili olduğunuz sanal alanda başarılı olmak cv dökümünüzü geniş tutacağından, başvurduğunuz iş ilanlarından verimli sonuç almanız kolaylaşacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp chat
Call Now ButtonHEMEN ARA