facebook reklam vermek istiyorum

Reklamlarda insanları nasıl ve ne zaman etkileşime girdiklerine göre hedefleyebiliyor ve ürünlerimizi inceleme sürecindeyken onlar için alakalı bir deneyim oluşturabiliyoruz. Facebook’un self servis reklam arayüzü, pazardaki diğer tüm platformlardan daha iyi; konuyu anlamak ve işleri halletmek için size yardımcı olmak istiyoruz!

 

Hangi içeriklerin en çok işe yaradığını  Analiz raporlamasıyla size sunuyoruz.

Sayfanızda yapacağınız değişikliklerle hedef kitlenizi büyütmek ve etkileşimi artırmak için Facebook Sayfa İstatistikleri verilerinizi kullanın. Bunun için incelemeniz gereken alanlar şunlardır:

Facebook Sayfanızın gönderilerini gören kişi sayısına ilişkin verileri görün

Erişim

Gönderilerinizi gören, beğenen, paylaşan ve yorum yapan kişi sayısını görün. Bu sayede hangi gönderilerin en çok dikkat çektiğini öğrenerek insanların etkileşim kurduklarına benzeyen daha fazla gönderi oluşturabilirsiniz.

Facebook işletme Sayfanızda gerçekleşen eylem sayısına ilişkin verileri görün

Sayfadaki Eylemler

İnternet sitenize gidip gitmedikleri, eylem çağrısı düğmenize tıklayıp tıklamadıkları gibi eylemler dahil olmak üzere insanların Sayfanızda hangi eylemleri gerçekleştirdiğini görün. Bu sayede Sayfanızda yapacağınız değişikliklerle insanları istediğiniz eylemleri gerçekleştirmeye teşvik edebilirsiniz.

Facebook işletme Sayfanızın hedef kitlesinin demografik özelliklerine ilişkin verileri görün

Kişiler

Yaş, cinsiyet ve konum gibi toplu bilgilerle hedef kitlenizi daha iyi anlayın. Ayrıca birisi Sayfanıza göz attığında bunu görebilir ve Sayfanızı nasıl keşfettiğini görebilirsiniz. Bu sayede en çok yanıt getirecek gönderileri oluşturabilirsiniz.

Facebook işletme Sayfanızın trafik verilerini görün

Sayfa görüntülemeleri

Sayfanızı kaç kişinin görüntülediğini ve hangi kısımlara baktıklarını keşfedin. Sonrasında yaş, cinsiyet ve konuma göre hayran kitleniz hakkında toplu detaylar elde edin. Bu bilgileri kullanarak öne çıkarılan gönderiler ve reklamlar aracılığıyla farklı hedef kitleleri hedefleyin ve içeriklerinizi onların ilgi alanlarına göre özelleştirin.

Facebook işletme Sayfanızın tüm gönderilerine ilişkin verileri görün

Gönderiler

Facebook Sayfanızdaki her bir gönderinin zaman içindeki performansına yönelik kırılımı görün. Her bir gönderinin kaç kişiye eriştiğini, kaç kişinin tıklamalarla ve ifadelerle yanıt verdiğini ve gönderinin türünü görerek size en çok sonuç getiren içerikleri hızla analiz edebilirsiniz.